2015 Site Yönetim Faaliyet Raporu için yorumlar kapalı

5.3.2015 ile 27.02.2016 arası Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu :

TERCÜMAN SİTESİ TOPLU YAPI YÖNETİMİ

FAALİYET RAPORU

 

            Tercüman Sitesi Toplu Yapı Temsilciler Kurulunca seçilen Yönetim Kurulumuz göreve başladığı 05.03.2015 tarihinden 27.02.2016 tarihine kadar olağan işler dışında aşağıdaki işleri yapmış bulunmaktadır.

1-Zeytinburnu Belediye Başkanlığının Sitemizi itibarsızlaştıracak uygulamalarını ortadan kaldırmak ve haklarımızı korumak amacı ile gerek hukuki gerekse idari ve siyasi zeminde mücadele ve çalışmamızı en yoğun ve eksiksiz bir şekilde sürdürdük.

            2-Sitenin ortak alanlarında kullanılan elektrik ,su, telefon, internet faturaları ile personel maaşları ve sigortaları düzenli olarak ödenmekte ve aylık gelir gider tablosu düzenli olarak her ayın başında düzenlenerek Blok girişlerine asılmaktadır.

3-Sitemizin güvenliği için 4 adet güvenlik şirketinden teklif alınıp değerlendirildi. ISP Güvenlik şirketi ile bir yıllık sözleşme yapılmıştır. Sözleşme değeri 28.225 TL+KDV süresi 31.03.2016 tarihine kadardır. Güvenlik personeli olarak, 10 güvenlik elemanı 3 adet güvenlik amiri olmak üzere toplam 13 personel bulunmaktadır. Şirkete ödemeler aksatılmadan yapılmış olup SGK ödemelerinin şirket tarafından yapılıp yapılmadığı düzenli olarak kontrol edilmiştir.

            4-İhtiyaca binaen 6 adet küçük ve 3 adet büyük yeni kamelya yaptırılmış olup mevcut kamelyaların bakımı yapılarak lamba ve priz takıldı.

5-Blok merdivenlerine konulan ve insanların geçmesini zorlaştıran ve çirkin bir görüntü oluşturan bisikletler için Bütün blokların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde 3 ayrı merkeze 3 adet bisiklet parkı yapıldı ve kullanıma sunuldu.

            6-2014 yılında A5 Blok tarafında yıkılan duvardan kalan moloz ve beton kütle kırdırılarak kaldırılmış ve bu alan çiçeklendirilerek duvar yerine dekoratif çit monte edildi.

7-A-2 Blok tarafındaki Tuzakların daha fark edilebilir hale getirmek için ek ışıklı ve ışıksız uyarı levhaları kondu. Sitenin girişine ve diğer alanlara Yön levhaları ile blok numaraları ziyaretçilerin görebileceği şekilde ilgili alanlara asıldı.

            8-Peyzaj mimarlarının Sitede yaptıkları tespit neticesinde ağaçların budanması yapıldı ve 15 kamyon dal belediye araçlarıyla atıldı.

9-Yeşil alanlar, Blok Görevlileriyle topluca hareket ederek bellenmesi sağlandı, Büyükşehir Belediyesinden ücretsiz alınan 5 adet büyük erguvan ağacı, 90 adet şimşir, 50 adet taflan, 60 adet persen v.b. ile 120 kasa mevsimlik çiçek siteye ekildi. Sonbaharda toprak alanlar çapalanarak temizlendi 2 kamyon humuslu toprak atıldı suni ve doğal gübreyle de takviye edildi ve çiçek tohumları ekildi ve peyzaj çalışmaları devam etmektedir.

            10-Yürüyüş yollarındaki ara geçişleri önlemek ve yeşil alanı korumak için bazı bölgeler panel tellerle çevrelenmiştir.

11-Yaya girişinin karşısında bulunan merdivenlerden birini çocuk ve pazar arabalarının rahat geçiş yapabileceği hale getirildi, çökmüş olan bazı yürüyüş yollarının tamiratı yapıldı ve kaldırımlara rampa yapıldı.

            12-Yetersiz kalan 3 adet çöp odaları yenilendi ve büyütüldü,A-3 Blok yanında bulunan çöp odası büyütülerek Vatan computür sınırındaki köşeye alındı. Ayrıca eksik olan çöp konteynırları tamamlandı.

13-Otopark sorununu çözmek için; Site sakini olan ve park yerlerini işgal edip hiç hareket etmeyen 30’a yakın araç Polis marifetiyle Yed’i emin otoparkına çektirildi, ikiden fazla aracı olanlara fazla araçları için giriş yasağı kondu. Site sakini olmadığı halde site otoparkını kullanan 120’ye yakın aracın siteye girişi yasaklandı.

            14-Çocuk parkı, spor aletleri ve oyun alanlarında peyzaj çalışması yapıldı, oyun ve spor aletlerinin tamiri yapıldı ve boyandı.

15-Yürüyüş yollarındaki aydınlığı arttırmak ve Kameraların gece görüşünün verimliliğini yükseltmek için ek aydınlatma çalışmaları yapıldı.

            16- Site reklam gelirlerinin arttırılması ve bir disiplin içinde yürütülmesi için kurumsal bir firma olan Site Reklam Ajansıyla anlaşma yapıldı. Anlaşma çerçevesinde siteye gelir sağlanmaya başlamıştır.

17-Şelaleler temizlendi, su kaçakları önlendi, yeni motorlar alınarak faaliyete geçirildi, sezon sonunda da motorlar sökülerek bakımı yapıldı.

            18-Çocuk parkı ve oyun alanlarının daha iyi kontrol edilmesi ve giriş çıkışın kayıt altına alınabilmesi için 7 adet ilave kamera takıldı .

19-Çocuk Parkı etrafındaki ve site içerisindeki bankların onarımı yapılarak boyandı.

            20-Tercüman Sitesi Flamaları yenilendi ve Bloklara asılan büyük boy Bayrakların eksikleri tamamlandı.

21-Yönetim Planı ile ilgili çalışmalar tamamlanarak son aşamaya gelindi.

            22-B-1 ve B-2 Blokları altındaki işyerlerinin eski haline getirilmesi için dava açıldı, davalının uzlaşma talebi üzerine Temsilciler Kurulunun Yönetim Kuruluna verdiği yetki doğrultusunda söz konusu bu işyerleri için 1.600 TL ücret ödemesi karşılığında davadan vazgeçildi.

23-Web sayfası faaliyete geçirildi , destek masası kuruldu, site sakinlerinin taleplerine cevap verildi.

            24-A-5’ in önündeki tuzak A-8 ve A-9 arasındaki tahliye yoluna taşındı.

25-Sonuç olarak yapılan faaliyetler çerçevesinde 01.01.2015 ile 31.12.2015 tarihi itibarıyla gelir-gider tablosunda görüleceği gibi önceki aktiflerle birlikte, 712.897.43 TL gelire karşılık, 662.617.83 TL harcama yapılmış olup kalan 50.279.60 TL’nin 39.049.84 TL’si bankada, 10.000 TL Çek ve 1.229.76 TL’de kasada bulunmaktadır .

Temsilciler Kurulunun değerli üyelerine ve site çalışanları ile siteye hizmet etmiş olan herkese saygılarımızla teşekkür ederiz.

 

           BAŞKAN                                                    ÜYE                                           ÜYE

            Cahit DEMİR                                              Tahir BAL                      Mustafa MISTAÇOĞLU

 

 

Categories: Yönetim

Comments are closed.